top of page

17 Ağustos Haftası ERP Destek Hattına En Fazla Gelen 3 Soru

Değerli  İş Ortağımız,

    17 Ağustos haftası boyunca destek hattımıza en fazla gelmiş olan 3 soru için sizleri bilgilendirmek istiyoruz:

    1 - Muhtasar beyannamesi 1003a / 1003b sgk bildirimleri sekmesinde veri al seçeneğine tıklandığında econverterror is not a valid floating point value hatası alınmaktadır.

    Muhtasar Beyannamesi 1003A / 1003B içerisinde yer alan "SGK Bildirimleri" sekmesinde veri al seçeneğine tıklandığında “econverterror is not a valid floating point value” mesajı alınmaktadır. 14 Eylül 2020 tarihinde çıkılması planlanan 2.67.00.00 versiyonda bu mesajın alınması giderilecektir. 

    Alternatif yöntem olarak aşağıdaki işlem adımlarını takip edebilirsiniz :

   •    Muhtasar Beyanname (1003A/1003B) ilk olarak programda oluşturulmalı. Fakat Sgk bildirimleri tabında veri al işlemi yapılmamalıdır.
   •    Eklenmiş olan beyanname, beyanname programı içerisinden “BDP kontrol” işlemi ile BDP’ ye yüklenmelidir.
   •    Bordroplus ürününde,  Beyanname türü  “Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi” seçilerek Aylık Prim ve Hizmet Belgesi excel dosyası şeklinde oluşturulmalı. Bu dosya farklı kaydet seçeneği ile txt formatına çevrilmelidir.
   •    BDP programında SGK Bildirimleri tabında  “Excel’ den veri al” İşleminde bu txt uzantılı dosya seçilerek SGK bildirimlerinin gelmesi sağlanır.

   Not: Logo Bordro Plus Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesinin Bdp'de açılması konusunda detay bilgi için  Youtube Destek sayfamızdaki videoyu inceleyebilirsiniz.


   2 - E-arşiv faturası iptal edildiğinde bağlı irsaliyesi e-irsaliye olduğu durumda fatura satırları silinmektedir.

   Gönderimi yapılmış olan e-irsaliyenin iptali mümkün olamayacağı için fatura iptali sonrası irsaliye iptal olmamaktadır. Bu durumda irsaliye ile fatura arasındaki bağlantı  irsaliyenin yeniden faturalanabilmesi amacıyla kopmaktadır. Buna bağlı olarak da fatura içerisine girildiğinde satırlar artık görünmemektedir. 

   3 -  Gönderimi yapılmış e-irsaliyelerin parçalı faturalandırma işlemi yapılabilmeli.

 Özellikle konsinye ve kısmi kabul işlemleri için gönderilen e-irsaliyenin parçalı bir şekilde faturalanması talep edilmekte olup 14 Eylül tarihinde yayınlanacak olan 2.67.00.00 versiyonda bu konuda bir geliştirme yapılması planlanmaktadır.

   Saygılarımızla,
   Destek ve Danışmanlık Hizmetleri

 

bottom of page